0 800 32 32 423 help@portaltour.com.ua

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
0 800 32 32 423 help@portaltour.com.ua

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Свірзький замок – подорож у минуле

Зараз це може здатись дивним, але колись Свірж був містом великим. Там розміщувався центральний магістрат, а на початку XX століття там проживало біля 3000 мешканців, що доволі багато за тогочасними мірками.

На сьогоднішній день Свірж залишилися невеликим селом із менш ніж тисячею жителів. Проте це не робить його менш цікавим для туристів, оскільки у ньому досі багато цікавих місць, які щороку приїжджають подивитись гості із інших міст та регіонів.

Особливості місця

Село знаходиться на березі річки Свірж, навколо якої розташовано багато ставків. Також неподалік можна побачити великі та незвичні скелі. За легендою, колись там блукав відомий український письменник Іван Франко.

На території села знаходиться величний Свірзький замок із білокам’яними вежами. Фортечний комплекс розташований на пагорбі, до якого нескладно добратись, а недалеко від замку протікає все та ж річка Свірж.

Вперше замок згадується у середині XV століття, коли польський правитель Владислав II Ягелло приїхав до міста Свірж. Це дало можливість подальшому швидкому розвитку поселення, та уже через 20 років там було побудовано місто із передмістям.

Власниками цієї землі були магнати Свірзькі, що дало назву поселенню. Завдяки замку, кількість населення швидко збільшилась, було створено непогану інфраструктуру як для тих часів. Через 100 років замок було перебудовано відповідно досягненням фортифікаційної науки.

Ще через 100 років Свірзький замок знову було перебудовано. Тоді ним володів Олександр Цетнер, який вирішив, що замок варто облаштувати у стилі ренесансу. Споруда стала ще величнішою, а тогочасний вигляд зберігся дотепер.

Надбрамну вежу було оздоблено гербами власника та його дружини. Щоби увійти до споруди, потрібно було пройти по мосту, що знаходився над ровом. При наближенні ворогів міст можна було легко підняти.

Проте це не дозволило повністю захистити стіни фортеці. Вона стала жертвою повстання Богдана Хмельницького у 1648 році. Потім її знову відновили та укріпили, що дозволило витримати багатоденний напір ворогів через кілька десятків років.

Ще через 100 років були перероблені внутрішні приміщенні, зроблені більш пишними. Кімнати були вишукано оздоблені, а особливістю замку став незвичайний парк на його території. Правильне розташування неподалік водойми зробило із споруди магнатську резиденцію.

Від початку XIX століття власниками замку ставали різні персони. Далеко не всі приносили йому користь, оскільки через часті переробки споруда все більше руйнувалась. До кінця століття замок став порожнім та почав занепадати.

Проте, на початку XX століття замком зацікавився Роберт ла Мезан-Салянса, котрий вирішив зробити реконструкцію. Там він розмістив предмети інтер’єру, полотна та книги зі своєї власності. За певний час він зумів частково реставрувати будівлю.

Після нападу російський військ 1914 року фортецю було підпалено, внаслідок чого культурну спадщину було знищено. Власник маєтку не здався та і після цього продовжував реставрувати його так, як міг.

Після Другої Світової період занепаду продовжився на багато десятиліть. Лише у 1970 році замок став Будинком творчості, що дозволило провести його реставрацію. Держава так і не завершила реставрацію, тому довелось створити спілку меценатів.

За декілька років було відновлено портали центральної вежі, сходи та бордюри. Були реставровані внутрішні кімнати та господарські будівлі фортеці. Зараз замок досі цікавий із точки зору історичної споруди, хоча далеко не всіх туристів впускають на територію.

На стіні споруди розташований середньовічній грифон, всередині можна побачити оздоблені бійниці та старі побутові предмети. Посередині двору знаходиться криниця, що деколи вражає своїми великими розмірами.

На околиці села знаходиться заказник площею більше 400 гектарів. Туристи можуть побачити стару синагогу, у якій находяться давні реліквії. Також у селі ще багато цікавих споруд та речей, які можуть зацікавити майже усіх, хто туди потрапляє.

Недалеко від основної брами фортеці знаходиться костел стилю ренесанс. Він збудований доволі давно, а зараз перелаштований на церкву УГКЦ патріархату. Споруду варто відвідати тим, хто захоплюється старими релігійними будівлями.

За часів СРСР храм було використано як склад, а як церкву його стали знову використовувати лише у середину 90-х років. Швидко виконали ремонт, що приніс як користь, так і понівечення древніх фресок на стінах будівлі.

Свірзький замок як доїхати?

Дібратись до замку можна багатьма різними способами. Доволі популярний автобусний маршрут із обласного центру. Туристам потрібно пройти всього лише кілька хвилин від зупинки громадського транспорту, щоби відвідати цей замок.

Контакти: Львівська область, Перемишлянський район, c. Свірж
GPS: 49.652377  24.432367

Leave a Reply